Özgeçmiş

İstanbul Üniversitesi’nde Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Melih Arat, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde MBA yapmıştır. Aynı üniversitede Amerikan Kültürü ve Edebiyatı konusunda doktora yapmaya devam eden Melih Arat, ayrıca New York Üniversitesi’nin Girişimcilik ve Yönetim Sertifika Programı’nı birincilikle tamamlamıştır. MIT’de Kurumsal Strateji programına katılmıştır. Ayrıca Harvard Üniversitesinde dört ay liderlik ve psikoloji eğitimi almıştır.

Amatör dağcılıkla uğraşan Melih Arat, dört kez Ağrı Dağı’na, bir kez de Kaçkar dağına tırmanmıştır.

Melih Arat düzenli olarak 1993 yılından beri Türkiye’nin önde gelen gazete ve dergilerine makale ve köşe yazısı yazmıştır.

London School of Economics, New York Public Library gibi saygın eğitim kurumlarının çatısı altında İngilizce seminerler vermiştir. Sıra Dışı Yaşam Becerileri, MBA21, Girişimcilik Okulu, Yeni Hayat, Çocuklar için Bilim programlarının tasarımcısı ve sunucusudur. Söz konusu programlar Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği (BÜMED), Okull İstanbul ve başka saygın kurumların çatıları altında sunulmaktadır.

Dünyanın pek çok yerinde İngilizce eğitimler veren Melih Arat, ayrıca Arnavutluk’ta Epoka Üniversitesi’nde İşletme Master derslerini İngilizce olarak vermiştir. İstanbul Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Bursa Orhan Gazi Üniversitesi, Gediz Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir.

2014-2015 döneminde ayrıca Kanada’da Wilfrid Laurier Üniversitesi’nde Visiting Scholar olarak bulunmaktadır.

Melih Arat, Sıra Dışı Yaşam Becerileri isimli kitabının yanı sıra 11 kitaba imza atmıştır.

Share Button

3 comments on “Özgeçmiş

  1. İlk fırsatta deneyeceğim Melih Hocam. Bende 5 yıldır çayı şekersiz içerken sizinki gibi olmasa da benimde bir çay demleme yöntemim var. O da güzel oluyor. Canım şimdi çay istedi…

  2. Sınıfımızdaki şikayet kutusuna sınıf öğretmenimize hakaret içerikli iki adet yazılı kağıt atılmış.Yaklaşık 1 haftadır öğretmenimiz bunu yazanın kim olduğunu araştırıyor.Bulmamız için birkaç yöntem söylerseniz ÇOK memnun oluruz.Yoksa hepimiz töhmet altındayız.Melih Hocam YARDIIIIIIIIIIMM… :((((

Bir cevap yazın