Özgeçmiş

İstanbul Üniversitesi’nde Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Melih Arat, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İşletme Mastırı yapmıştır. Ayrıca New York Üniversitesi’nin Girişimcilik ve Yönetim Sertifika Programı’nı birincilikle tamamlamıştır. MIT’de Kurumsal Strateji programına katılmıştır. Ayrıca Harvard Üniversitesi’nden 2017 yılında işletme mastır derecesi almıştır. 2019 yılında Harvard Üniversitesi’nden Stratejik Yönetim Sertifikası almıştır. Halen Nişantaşı Üniversitesi’nde Doktora Yapmaktadır.

Amatör dağcılıkla uğraşan Melih Arat, dört kez Ağrı Dağı’na, bir kez de Kaçkar dağına tırmanmıştır.

Melih Arat düzenli olarak 1993 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen gazete ve dergilerine makale ve köşe yazısı yazmıştır.

London School of Economics, New York Public Library gibi saygın eğitim kurumlarının çatısı altında İngilizce seminerler vermiştir. Sıra Dışı Yaşam Becerileri, MBA21, Girişimcilik Okulu, Yeni Hayat, Çocuklar için Bilim programlarının tasarımcısı ve sunucusudur. Söz konusu programlar Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği (BÜMED), Okull İstanbul ve başka saygın kurumların çatıları altında sunulmuştur.

Birçok üniversitede ders veren Melih Arat, 2014-2015 döneminde ayrıca Kanada’da Wilfrid Laurier Üniversitesi’nde Visiting Scholar olarak bulunmuştur.

Melih Arat, Sıra Dışı Yaşam Becerileri isimli kitabının yanı sıra Türkçe ve İngilizce 17 kitaba imza atmıştır. Boston’da uluslararası bir okul olan CSI’da işletme dersleri veren Arat aynı zamanda New York City Books isimli yayın kuruluşunun CEO’sudur. Ayrıca Amerika’da Innovation Platforms ve aCreativePanda isimli kurumların ortağıdır.

Bir bisikletsever olan Melih Arat’ın bir oğlu ve bir kızı vardır.

Share Button

3 comments on “Özgeçmiş

  1. İlk fırsatta deneyeceğim Melih Hocam. Bende 5 yıldır çayı şekersiz içerken sizinki gibi olmasa da benimde bir çay demleme yöntemim var. O da güzel oluyor. Canım şimdi çay istedi…

  2. Sınıfımızdaki şikayet kutusuna sınıf öğretmenimize hakaret içerikli iki adet yazılı kağıt atılmış.Yaklaşık 1 haftadır öğretmenimiz bunu yazanın kim olduğunu araştırıyor.Bulmamız için birkaç yöntem söylerseniz ÇOK memnun oluruz.Yoksa hepimiz töhmet altındayız.Melih Hocam YARDIIIIIIIIIIMM… :((((

Bir cevap yazın