Doğum Günü ve Şükran

gratitude

Geçtiğimiz günlerde bir doğum günü daha kutladım. Bu seferki biraz daha özel oldu. Kendi kendime bir hayat muhasebesi yaptım. Genelde günlük koşuşturmacalardan sadece içinde bulunduğumuz dönemi, yılı veya ayları düşünerek yaşıyoruz. Mutluluğumuzu ve mutsuzluğumuzu bu kısa dönem belirliyor.

Bu doğum günümde doğduğum günden bu yana hayatımdan neler olduğunu bir perspektif içinde düşündüm. Doğum günüm olduğu için de olumlu şeylere odaklandım elbette. Hayatımda olmuş olan tüm iyi şeyler için Allah’a şükrettim. Çok iyi geldi. Dediğim gibi insan günlük yaşam mücadelesinden önemli şeyleri unutuyor.

Hepinize tavsiye ederim. Kendi yaşamınızda şükretmeniz gereken şeyleri doğduğunuz günden bu yana gözden geçirin.

Share Button

Zeki İnsanlar İçin Başarının Beş Adımı

5 stepsBaşarılı insanları başarılı olma potansiyeli yüksek insanlardan ne ayırır? Özellikle işletme dünyasında profesyonel çalışanların arasında çok sayıda yetenekli, eğitimli ve zeki insan var. Ama bunların birçoğu profesyonel kariyerlerinde sınırlı başarı elde ediyor. Bazıları bir gün gelip emekli oluyor ve bazıları da kendi işlerini kuruyorlar. İş kurmak bir başarıdır ama o da aslında her zaman büyük bir başarı olmayabilir.

Potansiyelinizi başarıya dönüştürmek için birkaç adımdan söz edebiliriz. Read more Zeki İnsanlar İçin Başarının Beş Adımı

Share Button

New York New York

cocoblues 2Melih Arat

Yeni yılın ilk günlerinde New York Manhattan ve Brooklyn’de birçok mağaza ve lokantada müşteri kazanan ve kaybeden yaklaşımları gördüm. Çin Mahallesinde Wan Ping X’in kurduğu Cocoblues mağazası New York temalı hediyelik tasarımlarıyla sıra dışı. Her tasarım çok özel ve güzel. Çin malı fabrikasyon ürünlerden değil, Wan Ping kendi çizdiği görselleri buzdolabı magnetlerine, bardak atlıklarına, telefon kılıflarına ve kahve kupalarına uyguluyor. İnternet’te yaptığım araştırmada mağazanın ürünlerinin online sitelerde satılmadığını gördüm. Tasarımcı Wan Ping’in Çin Mahallesi’nde güzel bir köşesi var ama ürünlerini sadece bu mağazaya ulaşabilenler alıyor. Açıkçası bu ürünler internetten sipariş edilebilse hatırı sayılır bir kazanç getirir. Parsons School of Design’dan mezun Ping’in tasarımın yanında dijital pazarlamayı da öğrenmesi gerekiyor. Read more New York New York

Share Button

Yeni Yılı Kutlamak ya da Kutlamamak: İşte bütün mesele bu!

 

yeni yilBirçok konuda kafamız karışık ve salim düşünemiyoruz. Batı ile Doğu’nun arasında sıkışıp kaldığımız için terazinin kefesi bazen Batı’ya bazen de Doğu’ya kayıyor. Düşünce ve tartışmalarımız bir tahterevallinin üstünde gezerken doğruya ilişkin referans noktamızı kaybediyoruz. Read more Yeni Yılı Kutlamak ya da Kutlamamak: İşte bütün mesele bu!

Share Button